flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Про що слід пам’ятати під час перебування у приміщенні суду

ПРО ЩО СЛІД ПАМ’ЯТАТИ ПІД ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ У ПРИМІЩЕННІ СУДУ

 

У приміщенні суду необхідно перевести мобільний телефон у режим безшумного дзвінка.

Під час судового засідання телефон потрібно вимкнути повністю, оскільки ним користуватися не можна. Поводитись стримано і спокійно.

Ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також до опонентів.

Уникати надмірних емоційних проявів (гніву, крику, тощо).

Пам’ятайте, в суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду.

Суддя не проводить особистого прийому громадян.  Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду.

Голова суду, заступник голови суду, керівник апарату суду та його заступник, які проводять прийом громадян, не вправі давати юридичні консультації або виконувати прохання чи вимоги, що не входять до їх посадових обов’язків.

СУДОВИЙ РОЗГЛЯД

Судовий розгляд справ здійснюється державною мовою. Особи, які беруть участь у справі і не володіють або недостатньо володіють українською мовою, у порядку, встановленому Законом, мають право робити заяви, давати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача.

Судові справи розглядаються в залах судових засідань, які мають відповідну нумерацію. Під час судового розгляду справи може здійснюватися повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. Фіксування судового засідання технічними засобами здійснює секретар судового засідання або за розпорядженням головуючого судді інший працівник апарату суду.

Перед початком слухання секретар судового засідання або судовий розпорядник з’ясовує явку учасників судового процесу і запрошує їх до зали судового засідання.

Присутні в залі судового засідання повинні дотримуватися порядку судового розгляду, який забезпечується головуючим суддею та судовим розпорядником.

 

ДОСПУП ДО ІНФОРМАЦІЇ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ СУДУ

 

Керівництвом суду здійснюється особистий прийом громадян у визначені прийомні дні та години.

З графіком особистого прийому громадян, відвідувачі можуть ознайомитись на інтернет-сайті суду, а також в приміщенні канцелярії суду.

До керівництва суду можна звернутись і письмово з питань організації роботи суду шляхом подачі звернень, запитів через канцелярію суду чи надіславши своє звернення на адресу суду листом поштою, чи електронним листом на електронну адресу суду.

Для оперативного отримання довідкової інформації про рух справ зацікавлені особи можуть звернутись до канцелярії суду, приймальні чи за телефоном «гарячої лінії» суду, кожного робочого дня, протягом робочого часу.

Журналістам, представникам ЗМІ та громадськості забезпечується вільний доступ до участі у судових засіданнях та можливість бути присутніми при розгляді всіх справ, розгляд яких відбувається у відкритих судових засіданнях.

Відповідно до  ч. 3 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та ст. 8 ГПК України,  розгляд справ у суді відбувається відкрито, крім випадків, встановлених законом. У відкритому судому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. У разі вчинення особою дій, що свідчать про неповагу до суду, або учасників судового процесу, така особа за вмотивованим рішенням суду може бути видалена з зали судового засідання (ст. 133 ГПК України).

Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники ЗМІ та громадськості можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіо записи з використанням портативних відео- та аудіо- технічних засобів без отримання окремого дозволу, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні судового засідання та здійсненні  учасниками судового процесу їх процесуальних прав.

Рівненський апеляційний господарський суд створює всі умови для забезпечення відкритості та гласності судових процесів та вільного доступу громадян, представників ЗМІ до правосуддя та участі при розгляді справ.

Для координації діяльності та співпраці із засобами масової інформації в Рівненському апеляційному господарському суді діє прес-центр.

Контакти прес-секретаря, можете отримати на офіційній веб-сторінці Рівненського апеляційного господарського суду у розділі «Прес-центр».