flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

                                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                            Наказ Рівненського апеляційного

                                                                                            господарського суду

                                                                                            від 10.02.2014 року № 82

 

 

 

 

 

ПОРЯДОК
взаємодії Рівненського апеляційного господарського суду
з представниками засобів масової інформації

 

 

 

 

 

1. Взаємодія Рівненського апеляційного господарського суду (далі — Суд) із вітчизняними та зарубіжними засобами масової інформації (далі — ЗМІ) відбувається відповідно до Конституції України, Законів України “Про судоустрій і статус суддів”, “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні у засобах масової інформації”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про інформацію”, “Про друковані засоби масової інформації”, “Про телебачення і радіомовлення”, “Про інформаційні агентства”, Положення про апарат Рівненського апеляційного господарського суду та цього Порядку.

 

2. Організація роботи із взаємодії Суду зі ЗМІ здійснюється головним спеціалістом із забезпечення зв’язків з засобами масової інформації (прес-секретарем) чи особою, яка виконує його обов’язки.

 

3. Відвідування судових засідань Суду представниками ЗМІ здійснюється без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення, а представниками іноземних ЗМІ — за акредитаційною карткою, виданою у прес-службі Міністерства закордонних справ України, крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до процесуального законодавства.

 

Як регламентовано статтею 4-4 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справ у господарських судах відкритий, за винятком випадків, коли це суперечить вимогам щодо охорони державної, комерційної або банківської таємниці, або коли сторони чи одна з сторін обґрунтовано вимагають конфіденційного розгляду справи і подають відповідне клопотання до початку розгляду справи по суті.

Про розгляд справи у закритому засіданні або про відхилення клопотання з цього приводу виноситься ухвала.

4. Представники ЗМІ, як і інші учасники судового процесу та особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіо-технічні засоби відповідно до законодавства.

 

5. Проведення в залі судових засідань  транслювання судового засідання в режимі прямого включення  допускається за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі за відповідним рішенням суду відповідно до процесуального законодавства.

 

6. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя.

 

Відповідно до статті 129 Конституції України за неповагу до суду чи судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності.

 

7. Акредитація представників ЗМІ на засідання та інші офіційні заходи у Суді за межами судового розгляду здійснюється на кожен захід окремо.

 

8. Списки представників ЗМІ, які висловили бажання бути присутніми на відповідному заході, складаються на основі телефонних, письмових, надісланих електронною поштою заявок із зазначенням імен та прізвищ представників ЗМІ, які вони представляють, і в часових межах, визначених у прес-анонсі.

 

9. Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме Суд (збори суддів Суду, прес-конференції, урочисті заходи тощо) відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб-сайті Суду прес-анонсів.

 

10. Представники ЗМІ повинні дотримуватися  порядку  пропуску осіб до приміщення Суду, приходити завчасно (не пізніше, ніж за 10-20 хвилин до початку заходу), маючи при собі посвідчення.

 

11. Організаційне сприяння виконанню представниками ЗМІ професійних обов’язків та забезпечення їх інформаційними матеріалами про захід, що відбувається, здійснює прес-секретар.

 

12. Висвітлення діяльності Суду у ЗМІ відбувається також шляхом розсилання прес-секретарем інформаційних повідомлень у друковані та електронні ЗМІ, на радіо та телебачення.

 

13. Відповіді на запити на інформацію ЗМІ залежно від її характеру і складності (інформація відкрита чи з обмеженим доступом) можуть надаватися прес-секретарем  в усній формі на усні запити журналістів та в письмовій формі на письмові запити керівництва редакції.

 

14  Інформаційні запити, що потребують, враховуючи специфіку діяльності ЗМІ, оперативного реагування, розглядаються у стислі строки.