flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України. Ця норма Закону стосується, зокрема, й безперешкодного доступу до приміщень судів людей з інвалідністю, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

Статтею 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»  передбачено, що підприємства, установи та організації зобов'язані створювати  умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю (у  тому  числі  осіб  з  інвалідністю,  які використовують засоби пересування  та  собак-поводирів)  до об'єктів фізичного оточення. Керуючись обумовленою нормою Закону, а також Рекомендаціями робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, Рівненський апеляційний господарський суд вживає заходів щодо забезпечення рівних можливостей доступу громадян до правосуддя.

 

Наказом Голови суду № 157 від 01.03.2016 року визначено відповідальних осіб за забезпечення рівного доступу людей з особливими потребами до правосуддя у Рівненському апеляційному господарському суді:

        Контактний телефон: (0362)  68 – 36 – 74;

        Контактний телефон: (0362)  62 – 57 – 19.   

 

При спілкування з людьми з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення працівники Рівненського апеляційного господарського суду дотримуються рекомендацій Всеукраїнського громадського об’єднання «Національної асамблеї людей з інвалідністю України» (Розділ «Етика спілкування»).

Правила поведінки з людиною у візку:

 

Правила поведінки з людиною з вадами слуху і мови:

 

Спілкуючись із незрячою людиною:

 

Керівництво Рівненського апеляційного господарського суду докладає усі зусилля для комфортного перебування в суді відвідувачів  та створює умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень суду, а також забезпечує можливість реалізації їх права на доступ до правосуддя нарівні з іншими категоріями громадян.

Центральний вхід обладнаний стаціонарним пандусом.


Вхід до приміщення канцелярії та подання документів до суду придатний для заїзду осіб на інвалідному на візку.

Вхід до залів судових засідань через турнікет пристосований для маломобільних груп населення.

Місця для ознайомлення зі матеріалами справи та написання заяв для осіб з інвалідністю та особливими потребами:

у центральному корпусі                                                              у приміщенні канцелярії

                    

 

 Місце для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю.

 

Звертаємо Вашу увагу, що у всіх залах судових засідань Рівненського апеляційного господарського суду встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відео-конференції, що значно полегшує доступ до правосуддя, також є можливість направлення документів на офіційну електронну пошту суду: inbox@rva.arbitr.gov.ua .

Якщо у Вас виникають додаткові питання чи пропозиції, пишіть нам на електронну пошту прес-служби Рівненського апеляційного господарського суду: pressa@rva.arbitr.gov.ua   або зателефонуйте відповідальним особам на їх контактні телефони.