flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці

27 червня 2018, 11:54

Вчора, 26 червня 2018 року суддя-спікер Юлія МАМЧЕНКО та головний спеціаліст Рівненського апеляційного господарського суду Катерина ПЕЛЕХ долучилися до роботи Другого загальнонаціонального форуму «Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці».

Форум проходив у м. Києві, проте за сприяння Державної судової адміністрації України, через територіальні управління, зокрема і ТУ ДСА у Рівненській області, було організовано відеоконференцзв'язок, що дало змогу взяти участь у форумі працівникам місцевих судів області, представникам регіональних засобів масової інформації.

 

 

       

 

«Ті люди, які були безпосередньо в суді, більше довіряють судам, ніж ті, які не були в судах. Думка тих, хто не був в судах, якраз і формується завдяки ЗМІ. Тому, нам дуже важливо, щоб ця думка була професійною, щоб вона відображала те, що відбувається в судах, і задля цього ми проводимо такі заходи», - відкриваючи форум, звернувся до учасників голова Вищої ради правосуддя БЕНЕДИСЮК Ігор Михайлович

 

                                                                                                    

Як суду побудувати імідж через комунікацію з пресою. Як привернути журналістську увагу до суддівської праці і збільшити імовірність появи якісних матеріалів. Висвітлення судових процесів у ЗМІ: як протидіяти маніпуляціям та стереотипам. Канадський досвід взаємодії судів зі ЗМІ на прикладі провінції Нова Шотландія (Канада). На ці та інші теми були проведені дискусії між представниками судів та ЗМІ.

З 27 червня 2018 року на веб-порталі «Судова влада України» запрацює Електронний всеукраїнський каталог прямих контактів прес-служб судів України, зазначила Оксана ЛИСЕНКО, керівник Прес-центру судової влади України.

Представники судової влади, іноземні експерти, журналісти та редактори провідних ЗМІ України обмінялися думками, ідеями, пропозиціями про те, як комунікацію між судами та медіа зробити максимально ефективною для обох сторін. На завершення  форуму були підведені підсумки щодо розширення можливостей співпраці між судами та ЗМІ.

Довідково: Форум організовано за підтримки Українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи, Вищої ради правосуддя, Верховного Суду, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, Центру демократії та верховенства права, ГО «Детектор медіа»,Інституту масової інформації, Національної спілки журналістів України.

З відеозаписом трансляції Форуму можна ознайомитися за посиланням.

 

Прес-служба суду