Задати питання
flag Судова влада України

Авторитет судової влади: доброчесність та компетентність судді як основні елементи довіри до суду

01 грудня 2017, 14:43

 У семінарі на таку тему взяла участь суддя Рівненського апеляційного господарського суду Олена КРЕЙБУХ. Захід проходив 29–30 листопада 2017 року у місті Львові  та був проведений  регіональним відділенням Національної школи суддів України. 

На заході були присутні судді Волинської, Закарпатської, Івано–Франківської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей.

 

Семінар відкрили директор Львівського регіонального відділення Оксана ПОЛЬНА, голова Апеляційного суду Львівської області Петро КАБЛАК та в. о. генерального директора Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника Василь ФЕРШТЕЙ. У вступному слові Оксана ПОЛЬНА наголосила на значимості заходу, Петро КАБЛАК відзначив сумлінну працю організаторів та викладачів курсу, покликану зміцнити довіру до суду суспільства та кожного громадянина зокрема, а Василь ФЕРШТЕЙ подякував за можливість співпраці та висловив надію на продовження і плідність спільної роботи в майбутньому.

Для проведення семінару викладачами запрошено суддів Львівського окружного адміністративного суду Роксолану КАЧУР та Олександра САСЕВИЧА, суддю Личаківського районного суду м. Львова Сергія ГИРИЧА, доцента кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка Степана БІЛОСТОЦЬКОГО, доцента кафедри конституційного права, заступника декана юридичного факультету Львівського національного університету 
ім. І. Франка (за сумісництвом), кандидата юридичних наук, доцента Сергія РІЗНИКА, доцента кафедри кримінально-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ, кандидата юридичних наук, доцента Віру НАВРОЦЬКУ, фахівця-експерта з комунікацій у системі правосуддя, члена Національної спілки журналістів Ольгу ДАВИД та радника з питань верховенства права Консультативної місії ЄС Маркуса РОЛОФСА.

У ході семінару судді ознайомлювалися з історичними фактами щодо створення судів, аналізували еволюцію судових процесів та обговорювали визначальні фактори правової державності, втілені у справедливих судових рішеннях.

До програми семінару були включені актуальні питання щодо важливості суспільних засобів і меж забезпечення безпеки суду та щодо комунікації судів зі ЗМІ та представниками суспільства.

Паралельно із вивченням теоретичного матеріалу судді виконували практичні завдання, сформовані на основі реальних ситуацій із практики суддів, зокрема визначали позиції щодо тих чи інших питань, брали участь у дискусіях й обговореннях, отримали коментарі експертів.

На завершення судді-учасники висловлювали свої враження від заходу, обмінювалися думками щодо теми семінару та отримали Сертифікати Національної школи суддів України.

 

Прес-служба суду за повідомленням Національної школи суддів України