flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

У Касаційному господарському суді Верховного Суду відбулася спільна нарада щодо новел процесуального законодавства

23 квітня 2018, 17:48

Голова Рівненського апеляційного господарського суду Олег МЕЛЬНИК та секретар Другої судової палати суду, суддя Тетяна ФІЛІПОВА взяли участь у спільній нараді за участю суддів КГС ВС, керівництва місцевих та апеляційних господарських судів і секретарів судових палат апеляційних господарських судів щодо новел процесуального законодавства. Нарада відбулася 20 квітня 2018 року у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду.

У заході взяли участь Голова Верховного Суду Валентина ДАНІШЕВСЬКА, заступник Голови Верховного Суду, Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан ЛЬВОВ, суддя-спікер Великої палати Верховного Суду Лариса РОГАЧ, суддя, секретар судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Тетяна ДРОБОТОВА.

Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан ЛЬВОВ звернув увагу присутніх на необхідність глибокого вивчення положень нового господарського процесуального кодексу та забезпечення єдності судової практики господарських судів.

Голова Верховного Суду Валентина ДАНІШЕВСЬКА наголосила на важливості дотримання у роботі принципу верховенства права, високих стандартів поведінки, культури ведення судового процесу, забезпечення відкритості та публічності з метою зміцнення довіри суспільства до судової влади.

Суддя, секретар судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності КГС ВС Тетяна ДРОБОТОВА проаналізувала порядок розгляду малозначних справ і особливості спрощеного провадження. Детально зупинилася на критеріях віднесення справ до категорії малозначних: справ незначної складності, справ немайнового характеру, а також розповіла про порядок врахування критеріїв при вирішенні питання щодо розгляду справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження. Також Тетяна ДРОБОТОВА звернула увагу і на нові підходи до забезпечення позову, зокрема, підстави, заходи, порядок подання та особливості розгляду заяви про забезпечення позову. 

Суддя-спікер Великої Палати Верховного Суду Лариса РОГАЧ зосередилась на правових висновках Великої Палати Верховного Суду за результатами розгляду справ, переданих касаційними судами на розгляд Великої Палати.

У ході наради голови місцевих та апеляційних господарських судів обмінялися думками та висловили пропозиції щодо необхідності подальшої спільної роботи з напрацювання єдиної практики застосування нових процесуальних норм.

 

Прес-служба суду